Greybrook מקדמים בברכה את שנת 2021 סקירה שנתית

הסתגלות וחוסן נפשי:

בעוד אנו להוטים להיפרד משנת 2020, שנה של אי ודאות גלובלית, אובדן ואתגרים רבים, הרוח הקולקטיבית של אנחנו ביחד בזה, הייתה ההשראה שהניעה את כולנו להמשיך קדימה ולפתח יותר תושייה וחמלה, ולהפוך לבעלי חוסן נפשי גבוה יותר. במהלך השנה האחרונה, הצוות שלנו הפגין כושר הסתגלות וחוסן נפשי, בעודו נשאר ממוקד בשמירה על חוויית משקיעים חיובית עבור כל הלקוחות. אנו גאים מאוד במאמץ שהצוות והשותפים שלנו ב-Greybrook השקיעו, ביישום פרוטוקולים של בטיחות ותוכניות של המשכיות עסקית, על מנת לקדם את הפרויקטים שלנו תוך שמירה על ביטחון הכלל.

למרות חוסר הוודאות והתנודתיות של שנת 2020, התקדמנו מאוד בפרויקטים בתיק ההשקעות שלנו בקנדה ובארה"ב. כמה מהפרויקטים שלנו הגיעו לסיומם או השיגו אבני דרך משמעותיות. סכום כולל של עשרות מיליוני דולרים חולק לבעלי יחידות השתתפות בפרויקטים של Markham, Bloor West, College and Spadina, Oakville II, Houston, Stouffville, Pine Grove ו- King City, סכום נוסף של מאות מיליוני דולרים צפוי להיות מחולק לבעלי יחידות בשנת 2021. בנוסף, Greybrook השיקה בהצלחה מספר הזדמנויות השקעה, והשקיעה יותר מ-120 מיליון דולר הון עצמי בפרויקטים של יזמות באזור טורונטו רבתי (GTA) ובדרום פלורידה, כולל  Queensway III, Upper Junction II, Society Wynwood ו- Yorkville IV.

הייתה זו שנה עמוסה בתיק ההשקעות שלנו במכירות בתים, עם יותר מ-1,550 יחידות או מעל מיליארד דולר של נדל"ן למגורים, שנמכרו במסגרת 20 פרויקטים במכירות פעילות. זה כלל השקות של מכירות מוצלחות של שישה פרויקטים בריצ'מונד היל, מרקהאם, טורונטו, אושווה ות'ורנהיל. בנוסף, שמחנו מאוד להשלים את הבנייה והמסירה של יותר מ-900 בתים, ואנו מתחילים לקבל את פניהם של רוכשי הבתים, בין היתר, ב- Garrison Point (Ordnance), Orchard West (Durham), Trendi Towns (Markham V), The Way – Millway (Mississauga) ,Storybrook in Fergus (Fergus). זאת בזמן שבדרום פלורידה, הושקה תוכנית השכירות (ליסינג) שלנו עבור פרויקט Society Las Olas , כאשר הבנייה מתקדמת בשני פרויקטים נוספים שלנו מסוג Society, כמו גם ההכנות להשקת מכירות ב-Waldorf Astoria Hotel & Residence Miami שלנו, שגם הן בתהליכים.

התאוששות חזקה בשוק הנדל"ן למגורים בטורונטו רבתי GTA בשנת 2020 

השנה שחלפה החלה עם מומנטום מכירות חזק ב-GTA, כאשר מכירות הבתים החדשים עלו ב-211% בפברואר 2020 בהשוואה לפברואר 2019, וב-57% מעל הממוצע ל-10 שנים. כצפוי, פעילות המכירות בשוק הואטה משמעותית בחודש מרץ, כאשר הוטלו סגרים ממשלתיים בתגובה למגיפה. עם זאת, בתחילת יוני, עם תחילת הסרת הסגרים באונטריו, שוק הנדל"ן למגורים ב- GTA ראה עלייה חדה בביקוש, במיוחד במגזר הבניה הנמוכה (צמודי קרקע) של השוק. בעוד ששוק הדיור בכללותו התאושש משמעותית ב-2020, מגזר הבניה הנמוכה ומגזר רבי הקומות הושפעו באופן שונה מהמגפה, עם סגרים רחבי היקף וסגירות של משרדים ועסקים בדאון-טאון והאזור המסחרי של העיר.

שוק הדיור של בניה נמוכה (צמודי קרקע) בטורונטו רבתי GTA חזר בשאגה בשנת 2020 – קצב המכירות והמחיר הממוצע של בתים נמוכים חדשים ב-GTA עשו קאמבק מרשים בשנת 2020, ובכך פיצו על חלק גדול מהירידה שנגרמה על ידי התערבויות ממשלתיות שהוחלו לראשונה ב-2017, שבעקבותיהן הייתה תקופה של העלאה מתמדת בשיעורי הריבית. העלייה החדה במחירים ובקצב המכירות, חיזקה עוד יותר את כוחם של יסודות השוק ב- GTA, והפכה את ההשפעה של ירידה בפעילות העסקית שנבעה ממדיניות (ממשלתית). בשנת 2020, שיעורי ריבית נמוכים וביקוש כבוש תדלקו את פעילות המכירות לאחר סגרי האביב. במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה שחלפה, מכירות הבתים החדשים עלו ב-88% לעומת שנת 2019 ורשמו את הרמה הגבוהה ביותר שלהן מאז שנת 2016. המכירות התרכזו בעיקר בדרהאם וביורק, כאשר שני האזורים חוו מעל כפליים נפחי המכירות שהושגו בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

נתונים אלה השתקפו במידה רבה בפעילות המכירות שהתרחשה בתיק ההשקעות של Greybrook. באזור דרהאם – מקום בו ל-Greybrook יש מעל 11 פרויקטים בשלבי פיתוח שונים – פרויקט Kingsview Ridge (Oshawa III) שלנו השיק מחדש את תוכנית המכירות שלו בקיץ 2020, כשהוא מוכר 193 בתים פרטיים (שרובם נמכרו במהלך סוף השבוע הפותח של השקת הפרויקט המחודשת) ומביא את סך מכירות הפרויקטים ל-96% מסך היחידות ששוחררו. היינו עדים לביקושים חזקים גם בפרויקט Greenhill (Oshawa II) , שהשיק את המכירות בתחילת נובמבר ומכר 94% מהבתים עד לתום השנה.

[תרשים ימני: מכירות בתים חדשים מתחילת כל שנה ועד לאותו המועד (ינואר עד ספטמבר) באזור טורונטו רבתי – ינואר 2011 עד ספטמבר 2020; כחול- בתים פרטיים, אדום – דירות קונדומיניום]

[תרשים שמאלי: מחיר מידוד חודשי של בית חדש (ללא הערכים הקיצוניים-extremes); סוג פרויקט: אדום – רבי קומות, כחול – בניה נמוכה]

באזור יורק, שני פרויקטים שלנו של בתים צמודי-קרקע, Ivylea (Richmond Hill) ו- Evoke (Thornhill), התקבלו בצורה טובה מאוד על ידי השוק, עם מומנטום מכירות חזק שהושג בשחרור הראשוני של הבתים למכירה, במחיר של מעל 1.1 מיליון דולר בממוצע. מעבר ל-GTA, בעוד שהקהילה החדשה שלנו בפרגוס, אונטריו, החלה לקבל צורה ובתים בשלב הראשון הושלמו ואוכלסו, התגבר העניין והביקוש מרוכשי בתים חדשים. השלב הראשון והשלב השני של הפרויקט, ששוחרר לאחרונה, כבר נמכרו ברובם והפרויקט נערך להשקת שלב 3 באביב.

מגפת ה COVID-19 השפיעה באופן שונה, כצפוי, על שוק הדירות בעיר טורונטו בשנת 2020 – על פי רוב, לשנת 2020 הייתה השפעה של דעיכה על שוק הקונדומיניום / רבי הקומות בטורונטו. בעת הערכת שוק הקונדומיניום / רבי הקומות בטורונטו, יש בפועל שלושה מרכיבים שצריך לקחת בחשבון: קונדומיניום בטרום-בנייה, קונדומיניום למכירה יד שנייה, וביקוש להשכרה.  בעוד ששוק הקונדומיניום למכירה מיד שנייה ולהשכרה בטורונטו רבתי-GTA, אשר מונעים בעיקר על ידי "משתמשים" של דיור (אלה שמחזיקים בבעלותם דירות על מנת להתגורר בהן ואלה ששוכרים דירות), לא היה כל כך גרוע בסך הכל, אלה שבמרכז העיר (באזור 416) הושפעו מהמגיפה בצורה שלילית יותר. באופן לא מפתיע, דמי השכירות בטורונטו היו תחת לחץ, בין היתר בשל האטה זמנית אך משמעותית בהגירה נכנסת/הגירה ובקצב התרחבות התעסוקה במרכז. האטה זו, יחד עם ההשפעות המתווספות של סגרים המוניים, סגירת האוניברסיטאות ורוב המשרדים, מסעדות, מקומות בילוי וספורט, באזור המסחרי של העיר, והיעדר השכרה לטווח קצר (בהשפעת תקנות מחמירות יותר וירידה בתיירות), תרמו כולם להשפעה המדכאת, הן על דמי השכירות והן על המחירים הממוצעים של מכירה מחדש במרכז העיר בשנה שחלפה. עם זאת, שוק המכירה של קונדומיניום מיד שנייה והשכירות החל להראות סימני שיפור בדצמבר, עם עלייה בשכירות לרישומים חדשים, וירידה בחודשי ההיצע לשפל פנדמי של 2.7 חודשים. שוק המכירה של קונדומיניום מיד שנייה בטורונטו דיווח על תפנית מרשימה עם עלייה של 26% במכירות בחודש הקודם, והעלייה החדה בביקוש לקונדומיניום באזור המרכזי / המסחרי של העיר, הפחיתה את חודשי המלאי מ-4.8 חודשים בנובמבר ל-2.3 חודשים בדצמבר. ככל שהשוק ימשיך להתהדק, כך נתחיל לראות כיצד עולים המחירים במגזר זה.

השוק של קונדומיניום בטרום-בנייה, אשר היו לו ביצועים טובים מאוד לפני הסגר, ראה האטה פחות דרמטית בחודשים שלאחר הסרת סגרי האביב של אונטריו. השקות טרום-בנייה חדשות בעיר היו חזקות למדי, עם מחיר ממוצע למטר רבוע (PSF) במרכז העיר שהוא נמוך רק במעט ברבעון השלישי של 2020, בהשוואה לממוצע טרום-מגיפה ברבעון הראשון של 2020. כאשר חלק משמעותי של פלח זה מורכב מקונים משקיעים, חלק מהסיבה לכוח יחסי זה היא בשל האופי של מבט קדימה ולטווח ארוך יותר שיש לרכישת קונדומיניום בטרום-בניה. מה שחשוב פחות לקונה בסוג זה של נכסים, הוא מה השוק עושה כיום, והקונה מסתכל יותר על מה הציפייה שהשוק יעשה בעוד כמה שנים בעתיד. בסך הכל, היה ברור כי בחלק הטוב יותר של שנת 2020, קונים בשלב טרום-בניה נשארו די אופטימיים (bullish) לגבי סיכויי פוסט-מגפה של טורונטו, והם מצפים לחזרה לעיר (של אנשים) ברגע שהסגרים ההמוניים יהיו מאחורינו והחיים במרכז העיר יתחדשו כבעבר. הסנטימנט החיובי סביב העמידות של ערים בטווח הארוך, נתמך עוד יותר בענקיות הטכנולוגיה Shopify ואמזון, כאשר שתיהן הודיעו כי הן תפתחנה משרדים חדשים בטורונטו בעתיד הקרוב.

עבור Greybrook, חוויית המכירות שלנו עבור דירות קונדומיניום חדשות בעיר טורונטו הייתה חזקה למדיי. בתחילת מרץ, השקנו את Artistry, רב קומות קונדומיניום בן 346 יחידות הממוקם בלב הדאון-טאון של העיר טורונטו, ונכון להיום הוא נמכר בשיעור של 87% בקירוב, במחיר ממוצע של $1,481 לרגל רבוע. פרויקט רב הקומות שלנו בן 371 היחידות, Linx, בקצה המזרחי של טורונטו ב-Danforth וב- Main Street, שהושק בסתיו 2019, ראה ביקוש יציב וכעת הוא נמכר בשיעור של 91%, כשהוא משיג מחיר של יותר מ-1,100 דולר לרגל רבוע עבור חלק מהיחידות שנמכרו לאחרונה, שיא עבור תת-השוק. בקצה הצפוני של העיר, ב-Willowdale and Sheppard, Greybrook ו-Stafford Homes השיקו את 181 East בסוף קיץ 2020, פיתוח בניין בגובה בינוני עם 185 יחידות, שהתקבל היטב על ידי השוק כאשר 70% מהיחידות ששוחררו נמכרו במחיר ממוצע של $ 1,294 לרגל רבוע. שחרור היחידות הקרוב למכירה מתוכנן לאביב 2021.

אנו מאמינים מאוד, שהמגיפה, שהייתה קשה מאוד ומצערת עבור כולם, תהיה רק הפרעה זמנית בסיפור ארוך הטווח של טורונטו ושוק הנדל"ן רב-הקומות החזק שלנו. הגירה נכנסת תמשיך להיות גורם מפתח בביקוש בשוק הקונדומיניום ברבי קומות, הואיל ולעתים קרובות היא נקודת הכניסה עבור רבים מאלו שמקרוב באו, שמצידם עוזרים להגביר את הביקוש לשכירות.

הממשלה הפדרלית הודיעה בשנה שעברה, כי בכוונתה להגדיל באופן דרמטי את ההגירה הנכנסת לכמה מהרמות הגבוהות ביותר בתולדות המדינה, וכי היא תכניס יותר מ-400,000 תושבי קבע חדשים בכל אחת משלוש השנים הקרובות, כדי לפצות על הירידה שהתרחשה ב-2020 ולהניע את ההתאוששות של קנדה מהמגיפה. גם מספר התושבים הזמניים, כולל סטודנטים בינלאומיים, צפוי לגדול בשנים הקרובות. היות שכך, אנו מצפים כי טורונטו רבתי ה-GTA יראה גידול אוכלוסין שנתי גבוה יותר במהלך שלוש השנים הבאות בהשוואה לרמות של טרום-המגיפה.

דרום פלורידה אנו בונים ומשכירים בנינים שלמים (Lease-up), בזמן שעסקים וערים באזורים אחרים של ארה"ב נמצאים בירידה

בתיק ההשקעות שלנו בדרום פלורידה, חגגנו את השלמת הבנייה וההשקה של המגדל הראשון של פרויקט המולטי פאמילי שלנו (מגורים קהילתיים), Society Las Olas (SLO) במרכז העיר פורט לודרדייל. התחלנו להשכיר במאי 2020, והצלחנו להשכיר קרוב ל-60% מהבניין עד סוף השנה – תוך שאנו עומדים בציפיות שלנו מלפני ה-COVID. זה היה הישג מרשים, במיוחד במהלך מגפה עולמית, ועדות חזקה לעניין שיש להצעת ה-Society שלנו בשוק ולחוסן של סוג זה של נכסים. כפרויקט שהופיע ב-The Wall Street Journal, Society Las Olas מספק יחידות במחיר סביר בבניין בו שירותים הניתנים למבקרים לפי דרישה, כגון חללי עבודה משותפים רחבים, וכן, יחד עם אורח חיים המתמקד בקהילה, הוא הוכיח את עצמו כהצעה אטרקטיבית מותאמת היטב לאוכלוסייה המקצועית הצעירה ההולכת וגדלה. התקדמות בולטת הושגה גם בקרב פיתוחי Society נוספים שלנו. באזור הדאון-טאון של העיר מיאמי, הבנייה ממשיכה לנוע בקצב מהיר, לאחר שהגענו לקומה ה-25 של פרויקט המולטי פאמילי בן 49 הקומות ב-Society Biscayne, בעוד שב-Society Wynwood ההריסה החלה בסוף השנה לקראת תחילת הבנייה. אנו מרוצים מהישגים אלו, הואיל ואנו מחפשים להרחיב את תיק השקעות ה-Society שלנו בשווקים חדשים, כולל דנוור (עוד בהמשך). לבסוף, מרכז המכירות והמודל שלנו ב-300 Biscayne  תופס צורה במהירות, בעודנו מתכוננים להשיק מכירות של ה-Waldorf Astoria Hotel and Residences Miami שלנו באביב 2021.

בעוד שדרום פלורידה חוותה רבות מאותן תוצאות של המגיפה ביחס לכלכלה המקומית כמו שווקים אחרים, האזור משך אליו מספר עסקים שבשנה האחרונה הודיעו שהם יעתיקו מקום אל או יקימו פעילות בדרום פלורידה – וביניהם Blackstone ו-Goldman Sachs. היעדר מס הכנסה מדינתי בפלורידה ויוקר מחיה נמוך יחסית לעובדים, ממשיכים להפוך אותה ליעד מושך, הן עבור עסקים והן עבור יחידים.

בנוסף לעסקים המהגרים לעבר פלורידה, גם רבים מתושבי הערים ברחבי ארה"ב מהגרים למדינת השמש הזורחת, כשהם מונעים על ידי מגוון רחב של גורמים (מלבד מיסים נמוכים יותר), הכוללים יוקר מחיה נמוך יחסית, מזג אוויר נוח יותר, אפשרויות דיור רחבות יותר, וזאת מבלי לכלול אורח חיים עירוני ומטרופוליני תוסס. בנוסף, המגיפה גרמה לתנועה של אלו הבאים ממדינות קרות יותר שיכולים לעבוד מרחוק מהבית. כל המגמות החיוביות הללו ממשיכות לשפר את הכלכלה המקומית ואת הביקוש לדיור ברחבי האזור. בנוסף להשפעה החיובית שיש לגורמים אלה על מוצר ה- Society Living (להשכרה) שלנו, אנו מצפים לאותו הדבר בעודנו מתכוננים להשיק את פיתוח דירות היוקרה שלנו, Waldorf Astoria, ב- 300 Biscayne . לאחר תקופה ארוכה של תכנון והכנה, אנו מאמינים כי הרמה המחודשת של התעניינות והגירה לדרום פלורידה, המונעת הן על ידי המגיפה והן על ידי תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב, תשפיע באופן חיובי על שוק הנדל"ן היוקרתי בדרום פלורידה.

Greyspring Apartments

ב-2018, Greybrook ו-Marlin Spring הקימו שותפות לרכישת דירות קיימות ולהשקעה בתוכניות אסטרטגיות להשבחה והוספת ערך, כדי לשפר את כלל הביצועים והשווי של נכסים אלה. חלק מהעניין שמעורר נכס מסוג זה היה, וממשיך להיות, היציבות המוצגת על ידי סוג זה של דיור להשכרה, בשווקים בהם מגורים חדשים "להשכרה" הם מצרך נדיר ויקר. מגפת ה-COVID-19 הייתה מבחן אמיתי בזמן אמת לחוסן של סוג הנכסים. כיום, לאחר כמעט שנתיים של בעלות על דירות בשווקים במונטריאול, אוטווה, קוויבק סיטי ויוסטון, אנו עדים ממקור ראשון ליציבות הנכסים, הן בצורה של גביית שכר דירה חזקה והן מבחינת רמות תפוסה, אפילו בזמנים קשים אלה. יתרה מזאת, בעיקר בשל הנדירות והיציבות של נכסים אלה (בקנדה), אנו רואים גם את ערכי הנכסים שלהם גדלים ככל ששיעורי ההיוון של נדל"ן למגורים הולכים ונדחקים עוד יותר בסביבה הנוכחית של ריבית נמוכה.

הרבה הושג במסגרת אסטרטגיה זו, ואנחנו שמחים מאוד לספר כי בשנה האחרונה, היחידה העסקית שלנו להשבחת נכסים והוספת ערך התפתחה ליחידה העומדת בזכות עצמה, עסק הפועל עצמאית שמותג באופן רשמי, Greyspring Apartments. עם תיק של יותר מ-2,100 יחידות ונכסים מנוהלים בסך של 390 מיליון דולר קנדיים. Greyspring מונחת על ידי מועצת מנהלים, שחבריה כוללים מנהלים מMarlin Spring  ומ- Greybrookכולל קרל בריידי, סמנכ"ל כספים ב-Greybrook Realty Partners, אשר, בנוסף לתפקידו ב- Greybrook, מוביל את Greyspring Apartments כנשיאה. למידע נוסף, בקרו בGreyspring Apartments.

 

במבט קדימה אנו אופטימיים לגבי העתיד

ההישגים המדהימים שהושגו בחזית החיסון, הציעו לכולנו תקווה שיש אור בקצה המנהרה ושסוף סוף נביא קץ למגיפה ההרסנית הזו. אנו מאמינים שאם חלק מספיק מהאוכלוסייה הקנדית יחוסן, זה יהיה המפתח להתאוששות הכלכלית שלנו. בהתבסס על קמפיין החיסון הלאומי הנוכחי, משמעות הדבר היא שתחילתה של חזרה למצב של נורמליות של טרום-מגיפה צפויה לחול עד אמצע הקיץ.  עם זאת, האופן בו יתנהלו הקנדים בחודשים הקרובים, יהיה קריטי בקביעת קצב התאוששות ה"פוסט-COVID" שלנו, כיוון שהאתגרים הלוגיסטיים הקשורים לחיסון של רוב האוכלוסייה שלנו הם משמעותיים. עם זאת, אנו אופטימיים לגבי כך שקנדה והקנדים "יעשו מה שצריך" כדי לצאת מהמגיפה ולסלול במהירות דרך להחלמה.

בשנת 2021, מוקד ההשקעה והניהול שלנו יישארו בקו אחד ובעקביות ביחס למה שהיה בשנים קודמות, מה שעבורנו הוא סימן ההיכר של אסטרטגיה חזקה מיסודה.

 

היצמדות לשווקי הליבה ולאסטרטגיית ההשקעה שלנו בדרום אונטריו

לאורך ההיסטוריה שלנו  (15 שנים), ראינו דוגמאות רבות לגורמים אקסוגניים שגרמו לשיבושים זמניים בשוק הדיור בטורונטו רבתי-GTA. עם זאת, הגורמים הבסיסיים העומדים בבסיס הנחת היסוד של ההשקעה שלנו – במיוחד אלה שגרמו לחוסר איזון חמור בין הביקוש לדיור לבין ההיצע שלו ב-GTA, הובילו היסטורית לעליית מחירים ברת קיימא בטווח הארוך כמו גם לעלייה של שכר הדירה.

הנחת היסוד שלנו שנבדקה לאורך זמן נותרה ללא שינוי, כאשר אנו מצפים לכך שהביקוש לדיור יישאר חזק בשל שילוב של שיעורי ריבית נמוכים באופן מובהק, האצת מגמות הגירה לאחר מגפה, התאוששות מהירה בתעסוקה, כמו גם חוסר יכולת מתמשך של היזמים והקבלנים לענות על הביקוש הגדל במהירות עם היצע מספיק ובזמן הנדרש של אפשרויות דיור זמינות. טורונטו ממשיכה לצמוח באופן בולט על הבמה הבינלאומית, כפי שמעיד הדירוג שלה במקום ה-2 בין יותר מ-150 ערים גלובליות ב- Kearney's 2020 Global Cities Outlook – דירוג שמעריך ומזהה את הערים המובילות ביצירת התנאים העתידיים הנכונים כשחקנים גלובליים עיקריים.

אנו בוחנים באופן פעיל מספר הזדמנויות השקעה בשוק הבניה הנמוכה ברחבי טורונטו רבתי – GTA ובדרום אונטריו, כולל הזדמנות קרובה באזור יורק, והזדמנויות השקעה אסטרטגיות של בניה לגובה בינוני ובניית רבי קומות בתוך העיר טורונטו לשנת 2021.

 

הרחבת טביעת הרגל שלנו בארה"ב

במהלך המגיפה, Greybrook והשותף שלנו לפרויקטים של מגורים קהילתיים  PMG, הפגינו כוח וחוסן ניכרים עם פעילות חזקה של השכרה של בניינים מלאים, דמי שכירות, ושיעורי תפוסה כתוצאה מהיכולת שלנו, שאין דומה לה, להציע אפשרויות מגורים עירוניות רצויות במחיר משתלם ביותר, במיוחד בתקופה בה יש תאוצה במספר השוכרים בשווקים עירוניים רבים בארה"ב.

במבט קדימה, בכוונתנו להגדיל משמעותית את ההשקעות שלנו בפלטפורמת Society Living שלנו בשנת 2021, הואיל ואנו מאמינים שהביקוש לסוג זה של נכסי מולטי – פאמילי / מגורים קהילתיים מציע פרופיל תשואה מותאם סיכון יוצא דופן עבור המשקיעים שלנו. אנו בוחנים כעת מספר שווקים חדשים כדי להרחיב את פלטפורמת Society Living שלנו בארה"ב, ואנו נרגשים מאוד להודיע כי פרויקט ה-Society Living המיועד הבא שלנו יהיה בדנוור, קולורדו. אנו מצפים להשיק את הצעת ההשקעה עבור Society Denver  ברבעון הראשון של 2021. בנוסף לדנוור, אנו בוחנים כעת הזדמנויות בנאשוויל, טנסי ואטלנטה, ג'ורג'יה.

 

Greybrook משקיעה בDelosהמובילה העולמית בבריאות וקיימות של הסביבה הבנויה.

לסיום, אנו נרגשים מאוד להודיע כי Greybrook – יחד עם שתי חברות השקעה פרטיות קנדיות – ביצעה השקעה והקימה שותפות עם Delos Living, חברת נדל"ן וטכנולוגיה שבסיסה בניו יורק, והמובילה העולמית בבריאות וקיימות של סביבות תוך מבניים. השותפות מבססת את נוכחותה של Delos בקנדה באמצעות הקמת Delos Canada, חברה בת בבעלות משותפת עם משימה לסייע לעסקים קנדיים, לבעלי נדל"ן, ולמגזר הציבורי, לשפר את היבטי הבריאות והקיימות של סביבותיהם התוך מבניים.

Greybrook מילאה תפקיד ראשי בזיהוי ההזדמנות ליצור שותפות עם Delos, איתה הייתה לנו מערכת יחסים קיימת בפרויקטים שלנו בארה"ב, והיא קידמה את הבאת הקבוצה הקנדית ביחד מאחורי Delos Canada. במשך קרוב לעשור, Delos הובילה שיתופי פעולה מחקריים עם מומחים מובילים בתחומי הבריאות, הבנייה ומדעי ההתנהגות, כמו גם עם מוסדות רפואיים בעלי שם עולמי, כגון מרפאת מאיו ומרפאת קליבלנד, כדי לפתח סטנדרטים גלובליים ופתרונות מגובים מדעית, המעלים את רמת בריאות האדם ורווחתו במקומות בהם אנו חיים, עובדים, ישנים ומשחקים.

המחקר החלוצי של Delos הוביל לפיתוח WELL Building Standard™ ו- WELL Certification, תקן צד שלישי בעל הכרה וגיבוי מדעי ברמה עולמית, המציע לבעלים או ליזמים הערכה בלתי תלויה של המבנה או החלל הפנימי שלהם, מנקודת המבט של קריטריונים של בריאות וקיימות כגון אוויר, מים, אקוסטיקה ותאורה. עד כה, אישור תו תקן לבניין הושג על ידי יותר מ-375 פרויקטים של בנייה ביותר מ-60 מדינות ברחבי העולם כולל קנדה, ודירוג ה- WELL Health & Safety  שהוצג לא מכבר, רואה אימוץ מוקדם משמעותי בקרב מספר סביבות בנויות, כולל Yankee Stadium, JP Morgan Chase, Citibank, בניין האמפייר סטייט, Wolfgang Puck Fine Dining Group, JLL, Uber ומגורי הוותיקן כמספר דוגמאות לכך.

חשוב לציון, הפתרונות הטובים ביותר מסוגם של החברה – כולל טכנולוגיית טיהור האוויר המתקדמת שלה, " Delos Powered by Healthway", המסננת חומר חלקיקי הנישא באוויר בגודל זעיר של 0.007 מיקרון, שהוא קטן יותר מ SAR-CoV-2 (הווירוס שגורם לCOVID-19) – מותקנים על-ידי ארגונים רבים כחלק מתוכניות התגובה שלהם לCOVID-19- . במהלך השנה שחלפה, Delos שיתפה פעולה עם כמה ממערכות בתי הספר הגדולות בארה"ב, כדי לספק יותר מ-100,000 יחידות טיהור אוויר לבתי ספר, יחד עם המלצות מבוססות ראיות על האמצעים ההכרחיים כדי להבטיח/להגן על פתיחת בית ספר בטוחה יותר, במיוחד בתחום איכות האוויר בפנים.

באמצעות השקעה ושותפות זו, Greybrook Realty Partners  ממשיכה לבסס את עצמה כמובילה בשוק ההון הפרטי והנדל"ן הקנדי. כארגון, אנו מתמקדים בחדות בביצוע השקעות נבחרות ואסטרטגיות, ובלקיחת תפקיד פעיל בטיפוח הצמיחה וההצלחה של אותם עסקים. יצירת שותפות עם חברה מובילה בעלת שם עולמי בהצטלבות של בין בריאות ונדל"ן, היא התאמה טבעית לארגון שלנו, ואנו נרגשים להיות בחזית של מאמץ ייחודי זה, בעודנו ממשיכים לגוון ולהרחיב את העסק והמותג שלנו.

בעודנו יוצאים למסע המרגש הזה, אנו שמחים להודיע כי ברנדון קרומבין, דירקטור ב-Private Capital Markets , יוביל את Delos Canada כנשיא, זאת בנוסף לתפקידו ב-Greybrook.

כדי ללמוד עוד ולהתעדכן בהודעות המרגשות הרבות בעתיד, בקרו ב- Delos Canada בLinkedin .

עם כניסתנו לשנה החדשה, אנו נשארים ממוקדים בניהול פעיל של השקעותינו לצד שותפינו חברות הבניה והיזמות, ולהמשיך בקבלת החלטות אסטרטגיות בכל שלב בתהליך, תוך התחשבות בזמן, בסיכון ובהחזר השקעה עבור המשקיעים שלנו. אנו מצפים להשלים ו/או לבצע חלוקות עבור חלק מהפרויקטים שלנו, להשיק מגוון הזדמנויות השקעה חדשות למשקיעים, ולהמשיך לפתח את הפעילות שלנו, כדי לשפר את חוויית המשקיעים הכוללת שלנו בשנה החדשה.  אנו מודים לך על התמיכה והאמון המתמשכים שלך בGreybrook-, וכתמיד, הצוות שלנו זמין בכל עת כדי לענות על כל שאלה שיש לך לגבי הזדמנויות ההשקעה הנוכחיות או הקרובות שלך.

אנו מאחלים לכם שנת 2021 בריאה ובטוחה.

הנהלת Greybrook

הצטרף למועדון המשקיעים לקבלת הצעות להשקעה ללא עלות וללא התחייבות

Share this post